10 dieta dla osob z wysokim poziomem cholesterolu


Dieta dla osób z wysokim poziomem cholesterolu

Dieta dla osób z wysokim poziomem cholesteroluZa darmo

+Czy kiedykolwiek sprawdzałeś poziom cholesterolu? Może czujesz się dobrze i uważasz, że ten temat Ciebie nie dotyczy? Rekomendujemy sprawdzić jak naprawdę jest i czy problem podwyższonego cholesterolu dotyczy również Ciebie.
A może dręczy Cię wysoki poziom cholesterolu? Mimo diety wyniki nadal wskazują na jego podwyższenie?

Wiedz, że nie można bagatelizować wyników badań, gdyż stężenie lipidów powyżej normy stanowi ryzyko miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca czy zawału. Ważną informacją jest również to, że cholesterol nie jest zły, a wręcz przeciwnie – jest niezbędny dla naszego organizmu, m.in. bierze udział w syntezie witaminy D3 oraz hormonów sterydowych. Przyczyną dolegliwości naczyniowych są substancje lipidowe występujące w surowicy krwi, zwane lipoproteinami. Wyróżniamy lipoproteiny o małej gęstości LDL (tzw. zły cholesterol), lipoproteiny o dużej gęstości HDL (tzw. dobry cholesterol). Lipoproteiny transportują tłuszcze z wątroby do tkanek, w szczególności do tkanki tłuszczowej. W połączeniu z różnymi substancjami odkładają się w ścianach tętnic, tworząc blaszki miażdżycowe. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tłuszczy i jego produktów. Patrzysz na swoja dietę: mało mięsa, margaryna zamiast masła, niewiele jajek – skąd taki wysoki poziom cholesterolu? Z naszych doświadczeń wynika, że najważniejsze czynniki determinujące poziom cholesterolu to: wychładzające jedzenie (zwłaszcza dużo nabiału), cukier/czekolada, biała mąka, alkohol oraz stres. 

Ta prezentacja pozwoli Ci zapoznać się z dozwolonymi oraz przeciwwskazanymi produktami w dolegliwościach sercowych. Ponadto nauczy Cię jak prawidłowo się odżywiać w przypadku zaburzeń profilu lipidowego, czego unikać, a co jest wręcz wskazane i zalecane. Dajemy wskazówki co jest ważne w codziennym życiu, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy z cholesterolem skorzystaj z naszych porad lub konsultacji.

 Instrukcja zakupów, czyli jak kupować.

Regulamin sklepu.Related products


Wyników 1 – 1 z 1