Pokud se chcete vždy cítit zdravě, musíte dbát na vyváženou stravu. Často je obtížné vzdát se špatných návyků vlastními silami, ale každý návyk lze změnit. Podívejte se, jak si můžete zajistit zdravou stravu.

Jezte pravidelně

Především nezapomeňte jíst vždy alespoň tři jídla denně, tj. nejprve snídani, oběd a večeři. Pro vaše zdraví je ještě lepší, když do jídelníčku zařadíte další dvě svačiny – druhou snídani a odpolední svačinu. Dbejte také na to, aby přestávky mezi jídly byly delší než 3-4 hodiny. Chcete držet dietu i během akcí? Objednejte si domácí catering Białystok je město, kde najdete mnoho firem nabízejících tyto služby.

Poskytování rozmanitých pokrmů

Pokud chcete tělu dodat základní živiny, vitaminy a minerály, musíte dbát na pestrost stravy. Doplňky stravy mohou pomoci, ale nikdy nemohou zcela nahradit dobře sestavený jídelníček.

Snažte se získávat vitamíny především z potravy. Pokud chcete zhubnout, musíte si jídlo přizpůsobit na míru.

Jezte hodně ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina jsou dobrým zdrojem vitamínů a minerálů. Tři hlavní jídla by měla vždy obsahovat zeleninu, protože obsahuje hodně vlákniny rozpustné ve vodě, ale málo tuku. Jezte hodně ovoce a zeleniny

Ovoce obsahuje také vlákninu rozpustnou ve vodě. Hraje důležitou roli při regulaci metabolismu tuků. Snižuje koncentraci celkového cholesterolu, váže významné množství žlučových kyselin, zvyšuje vylučování tuků stolicí a zpomaluje vstřebávání triglyceridů.

Pijte vodu.

Voda je nesmírně důležitou součástí vašeho těla. Tvoří 65-70 % tělesné hmotnosti a jeho funkce je neocenitelná. Pomáhá odstraňovat škodlivé produkty metabolismu z těla nebo pomáhá udržovat stálou teplotu v těle. Kromě toho pomáhá při vstřebávání živin a přenáší živiny do tělesných buněk. Vodu proto pijte po malých dávkách, protože velké množství najednou z vás může vyplavit minerální soli. Pokud vám nechutná obyčejná voda, může být pro vás alternativou kokosová voda.

Co jsou doplňky stravy?

Podle práce je doplněk stravy produkt, který se skládá z živin. Může být považován za doplněk běžné stravy. Koncentrované zdroje minerálů, vitaminů a dalších látek se považují za doplňky stravy. Jsou velkým zdrojem živin, které umožňují správné fungování organismu.

Doplněk stravy může obsahovat minerální látky, vitaminy, mikro- a makroživiny, rostlinné extrakty, enzymy nebo tuky. Obecně mohou obsahovat cokoli, co doplní vaši stravu o látky, které vašemu tělu chybí ke správnému fungování.

Proč se vyplatí je užívat?

Doplňky stravy jsou užitečné, protože podporují mnoho různých úkolů v těle. Mezi jejich úkoly patří:

  • Kosmetické – jejich účelem je zlepšit váš vzhled. Nejdůležitější je vzhled nehtů, pokožky a vlasů. Doplněk stravy poskytuje minerály a vitamíny, které přispívají k omlazení a celkovému rozzáření pleti. Navíc mohou zabránit lámání nehtů nebo vypadávání vlasů.
  • Profylaktické – jedná se především o doplňky stravy užívané na podzim a v zimě, kdy klesá imunita. Jejich hlavním účelem je předcházet účinkům případných nedostatků. Do této skupiny patří také doplňky stravy užívané před jakoukoli farmakologickou léčbou.

Důležitý je také dostatečný odpočinek, včetně aktivního odpočinku. Pravidelné dlouhé procházky, jízda na kole nebo jiná fyzická aktivita by se měly stát zvykem. Dalším důležitým bodem péče o sebe sama jsou preventivní prohlídky. Bohužel až polovina z nás nechodí na pravidelné prohlídky.

Dalším důležitým bodem péče o sebe sama jsou preventivní prohlídky. Bohužel až polovina z nás nechodí na pravidelné prohlídky. Je čas to změnit. To je důležité zejména v případě rakoviny. Preventivní vyšetření může zachránit život.