9 dieta podczas karmienia piersia


Dieta podczas karmienia piersią

Dieta podczas karmienia piersiąZa darmo

+Powiedzenia, że „kobieta w ciąży i karmiąca powinna jest za dwoje” jest błędne. Podczas karmienia piersią wzrasta zapotrzebowanie na niektóre składniki, ale nie oznacza to, aby objadać się bez opamiętania. Dieta podczas karmienia ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój oraz zdrowie dziecka – teraz i w przyszłości.

Warto wiedzieć, ze wzrasta zapotrzebowanie na białko do 110g/osobę/dobę. Kobieta powinna spożywać większe ilości makro- i mikroelementów, najlepiej w formie jak najmniej przetworzonej: warzywa, owoce, zboża, strączkowe, mięso. Podczas karmienia piersią  potrawy powinny być łatwostrawne, urozmaicone, kolorowe. U kobiet karmiących  należy zwiększyć podaż płynów, jednocześnie pamiętając, by pić wtedy kiedy się chce (nie na sile). Ważna jest kontrola masy ciała, należy ograniczyć potrawy mączne, słodycze, napoje słodzone.

Poniższa prezentacja pomoże Ci wprowadzić powyższe porady. Znajdziesz w niej zalecane produkty, warzywa, owoce, zamienniki mąki oraz inne ciekawe informacje, które pomogą Ci utrzymać prawidłową dietę dla zdrowia Twojego malucha.

Instrukcja zakupów, czyli jak kupować.

Regulamin sklepu.Related products


Wyników 1 – 1 z 1