Prozdrowotne działanie czosnku

0
Rate this post

Czym jest allicyna, czy czosnek ma w sobie mangan, a także selen, dokładnie jak używać czosnku dla dobrego samopoczucia – z pewnością przekonasz się, przeglądając poniższy artykuł.

Szczypta historii

Czosnek to roślina, która posiada cenne budynki zdrowotne. Jest to jeden z najwcześniejszych przedmiotów medycznych, który prawdopodobnie pochodzi z XVI wieku p.n.e. Wiele źródeł twierdzi, że starożytni zawodowi sportowcy jedli ząbek czosnku przed igrzyskami olimpijskimi, podczas gdy Indianie amerykańscy używali czosnku do leczenia kontuzji. Chińczycy używali herbaty czosnkowej do łagodzenia objawów cholery, a także czerwonki. Był to również składnik „octu czterech złodziei”, którego używano do zwalczania nieszczęścia w Marsylii w latach siedemdziesiątych XVIII wieku.

Rezydencja czosnku

Czosnek ma kilka medycznych właściwości mieszkalnych ze względu na swój skład. Wśród ważnych składników aktywnych istotną rolę pełnią związki siarki pochodzące z przemian aminokwasów o charakterystycznym zapachu.

Cenne związki siarki

Najważniejsze z nich to: allicyna – w postaci płynnego olejku o szczególnym zapachu. Hamuje agregację płytek krwi, obniża zawartość tłuszczów w balsamie krwi, zwiększa rozpuszczalność zdrowych białek osocza krwi, ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, zarówno mieszkalne, jak i komercyjne. Uderzając w krwiobieg i płuca, pozostawia wydychane powietrze, a także pot.ajoene – olej, który ma silne działanie podobne do aspiryny w zapobieganiu sklejaniu się czerwonych krwinek.

Skład czosnku

Czosnek zawiera również witaminy oraz mikroelementy, które działają jako biokatalizatory. Drobne olejki eteryczne zawierające naturalne substancje siarkowe biorą udział w procesach detoksykacji organizmu m.in. wątroby, reguluje kilka reakcji enzymatycznych w ludzkim ciele.