Dziurawiec zwyczajny olej – cena – opinie – gdzie kupić – zastosowanie

0
Rate this post

Wiele osób uznaje ziele dziurawca za lek na depresję i niepokój. Niemniej jednak widok ten nie docenia prawdziwej zdolności zdrowotnej rośliny leczniczej. Olej z dziurawca zwyczajnego od dawna okazuje się być całkowicie naturalnym lekarstwem na wiele problemów zdrowotnych. Ma tę zaletę, że można go przyjmować jak pigułki lub pigułki, ale nadaje się również do zewnętrznego stosowania na skórę.

OLEJ ZIOŁOWY JANA – HISTORYCZNY I EKOLOGICZNY.

Oryginalna ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum) jest wykorzystywana Dziurawiec zwyczajny olej – cena – opinie – gdzie kupić – zastosowanie do produkcji oleju z dziurawca zwyczajnego. Roślina należy do rodziny dziurawca zwyczajnego (Hypericaceae) i jest szeroko rozpowszechniona w ciepłych środowiskach. Może być zlokalizowany w całej Europie, w Azji, na Wyspach Kanaryjskich i w Afryce Północnej. Jego imię prawdopodobnie pochodzi od Jana Chrzciciela. Coroczny Dzień Świętego Jana 24 czerwca zbiega się z przybliżonym początkiem kwitnienia rośliny. Ziele dziurawca zwyczajnego jest niezwykle mało wymagające. Rośnie wzdłuż poboczy dróg i obszarów, na całkowicie suchych polach, a także na polach górskich o wysokości około 1500 metrów. Roślina rozszerza się na wysokość od 50 do 60 centymetrów, a także kończy się intensywnymi żółtymi fluorescencjami. Okres kwitnienia wydłuża się od końca maja do późnego lata. Specjalny atrybut rośliny pojawia się, gdy płatki są kruszone. Pojawia się krwistoczerwony sok. Zawiera hiperycynę, wśród składników energetycznych zawartych w olejku z dziurawca zwyczajnego. Jest również odpowiedzialny za czerwony kolor oleju z dziurawca zwyczajnego po usunięciu. To sprawiło, że zyskał miano czerwonego oleju.

OLEJ ZIOŁOWY JANA - HISTORYCZNY I EKOLOGICZNY.Prace przygotowawcze z wielu rodzajów dziurawca zwyczajnego od dawna odgrywały ważną rolę w medycynie. Ich zastosowanie jako leczenia wspomagającego gojenie się ran, w przypadku rwy kulszowej i miesiączkowej, a także problemów z układem moczowym zostało faktycznie udokumentowane w różnych publikacjach. W dodatkowym biegu historii dominowała prawdziwa ziele dziurawca zwyczajnego w porównaniu z innymi gatunkami jako rozwiązaniem. Pojawia się w wielu publikacjach organicznych jako olej z dziurawca zwyczajnego, a także jest opisywany jako lek na dolegliwości żołądkowe, zapalenie stawów i objawy reumatyczne, a także na osłabienie wątroby. Wpływ dziurawca zwyczajnego na zmiany nastroju i stan umysłu można po raz pierwszy przeanalizować około 790 r. W „farmakopei Lorscha”. Wskazane jest, aby wziąć to za markotny. To był początek triumfalnego marszu dziurawca zwyczajnego jako leku na psychiczne problemy zdrowotne. Niezależnie od kilku oporów, a także wahań uznania w świecie medycznym, dominuje jako organiczna alternatywa w tym obszarze do tego dnia. Potwierdza to dodatkowo jego włączenie do kodu medycznego organizacji farmakologów w 1979 r.

Jednak ograniczenie działania dziurawca zwyczajnego i jego rodzajów stosowania wyłącznie do ścieżki mentalnej nie oddaje sprawiedliwości w stosunku do potencjału energetycznego rośliny. W szczególności olej z dziurawca zwyczajnego wykazuje znaczne działanie w przypadku różnych dolegliwości.

ISTNIEJĄCY OLEJ I JEGO AKTYWNE SKŁADNIKI.

Olejek z dziurawca zwyczajnego, a także inne rodzaje aplikacji są pobierane z zioła rośliny. Szczególnie stosowane są wskaźniki strzelania z połączonymi opadłymi liśćmi, łodygami, rozkwitającymi kwiatami, pąkami i pigułkami kwiatowymi. Mają szczególnie wysoką zawartość następujących składników energetycznych:

 • Hypericyna jest tak zwanym antychinonem i jest głównie odpowiedzialna za czerwone zabarwienie soku kwiatowego i olejku z dziurawca zwyczajnego.
 • Fenole (barwniki roślinne), jako główny skuteczny przedstawiciel, hiperforina.
 • Barwniki roślinne, takie jak ksanton, flawonina, a także różne inne flawonoidy.
 • Garbniki.
 • Kluczowe oleje. Nie należy ich mylić ze złożonym olejem z dziurawca.

Wyciągnięcie części rośliny w celu produkcji oleju z dziurawca zwyczajnego daje podłoże, które zawiera każdy z energetycznych składników wyszczególnionych w różnych ilościach. Można to nazwać preparatem o pełnym spektrum działania, który stanowi podstawę wszystkich związków, z których się składa. Do tej pory nie wszystkie składniki energetyczne oleju z dziurawca zwyczajnego zostały właściwie zbadane. Dotychczasowe badania koncentrowały się głównie na znaczeniu hiperycyny, a także hiperforiny w leczeniu problemów zdrowia psychicznego. Deklaracje dotyczące skuteczności medycznej olejku z dziurawca zwyczajnego jako całości są zwykle oparte na wielu raportach od dostawców, a także od osób fizycznych. W oparciu o to zrozumienie poniższą listę wyników dla mikroorganizmu można opisać dla różnych esencji olejku z dziurawca zwyczajnego.

Hiperycyna wywiera hamujący wpływ na proces metaboliczny dopaminy. Chroni przed dopaminą przed zamianą hormonalnego środka przeciwlękowego noradrenaliny. Powoduje to kojący efekt, który wraz z Hyperforinem może pomóc zmniejszyć depresję kliniczną. Wysokie dawki hiperycyny mogą być fototoksyczne. Bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne może powodować oznaki i objawy zatrucia skóry.

Hyperforina, która podobnie składa się z oleju z dziurawca zwyczajnego, jest Dziurawiec zwyczajny olej – cena – opinie – gdzie kupić – zastosowanie znacznie bardziej energiczna niż hiperycyna, a zatem jest uważana za główny składnik energetyczny w związku z lękiem. Zapobiega wznowieniu działania wielu przekaźników aktywnych w stanach lękowych, a także reakcjach odwrotnych. Są to hormony serotoniny i noradrenaliny, a także materiały nośnikowe GABA (GammaAminoButterSäure), kwas glutaminowy i L-glutaminian. Hamowanie ich wypuszczenia ze szczeliny synaptycznej zakłóca procesy regulacyjne wegetatywnego układu nerwowego. Wpływ rozumienia nerwów jest obniżony, a także promowany jest relaksujący i kojący wpływ nerwów przywspółczulnych. Wyniki Hyperforin można utrzymać, a także zwiększyć dzięki Hypericin.

Olej z dziurawca zwyczajnego ma barwniki roślinne, takie jak flawonoidy, a także flawony. Są niezbędne farmakologicznie ze względu na działanie przeciwutleniające. Są zaangażowani w różne procedury, które są niezbędne do utrzymania mikroorganizmu w zdrowiu i równowadze ze względu na fakt, że ten dom.

Olejki eteryczne w oleju z dziurawca zwyczajnego są dodatkowymi materiałami roślinnymi. Składają się z różnych części, są rozpuszczalne w tłuszczach i mają 3 podstawowe cechy w roślinach. Jako środki aromatyzujące można je wykorzystać do przyciągania szkodników zapylających krzyżowo lub do odpierania zabójców. Chronią również roślinę przed chorobą. Rozpuszczone w oleju z dziurawca zwyczajnego, utrzymują uspokajający efekt w układzie nerwowym, a także reklamują regenerację w przypadku problemów skórnych.

PRODUKCJA BIEŻĄCEGO OLEJU.

PRODUKCJA BIEŻĄCEGO OLEJU.Jak obecnie opisano, olej z dziurawca zwyczajnego jest usuwany z opadłych liści. Pędy, kwiaty i pąki roślin. Zawiera wszystkie aktywne składniki przedstawione w różnych ilościach. Z tego powodu można go nazwać olejem o pełnym spektrum działania, który wywiera wpływ na cały makijaż. Podsumowanie różnych elementów olejku z dziurawca zwyczajnego daje mu ogromny potencjał zdrowotny. Najłagodniejszym sposobem na uzyskanie tej zdrowej esencji jest destylacja z parą. W tym celu zebrane części rośliny rozdrabnia się i układa koszem nad naczyniem z wrzącą wodą. Nieprzewidywalne materiały są upłynniane przez wspinającą się parę wodną. Ta mieszanka jest wprowadzana do unikalnego gadżetu kolekcjonerskiego. W chłodniejszym środowisku para wodna skrapla się, a także usuwane jest płyny, a także rozwijane są aktywne składniki roślinne. Ta mieszanina, zwana także hydrolazą, jest prekursorem oleju z dziurawca zwyczajnego. W dalszym etapie elementy wodne zostają ostatecznie wyeliminowane. Pozostaje gotowy olej z dziurawca zwyczajnego z dużą ilością skutecznych składników. Oprócz hiperycyny, hiperforiny, barwników roślinnych, a także olejków eterycznych, te również obejmują garbniki, a także gorzkie związki, a także oleje i cholinę. Ta mieszanka wielu bardzo skutecznych materiałów jest nieuchronnie odpowiedzialna za szeroki zakres zastosowań oleju z dziurawca zwyczajnego. Zasada ta ma również zastosowanie, że całkowity efekt jest większy niż ilość poszczególnych części. Różne składniki energetyczne olejku z dziurawca zwyczajnego częściowo uzupełniają, a także wzmacniają się nawzajem, a tym samym osiągają wyższy poziom skuteczności jako całości.

WPŁYW SKŁADNIKÓW OLEJU WIOSENNEGO JANA.

 • Olej z dziurawca zwyczajnego może być stosowany do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. Może ustalić wpływ zarówno na wewnętrzne narządy i tkanki ciała, jak i na skórę. Pomimo różnych celów i różnych komórek aplikacji, wpływ jest w wielu przypadkach podobny. Oddziaływania, a także odpowiadający im aktywny związek olejku z dziurawca zwyczajnego opisano szczegółowo w poniższej liście kontrolnej.
 • Garbniki składające się z oleju z dziurawca zwyczajnego odgrywają istotną rolę w eliminowaniu bólu, zarządzaniu procesami zapalnymi, a także obrażeniami regeneracyjnymi. Mają działanie ściągające. Rany, uszkodzenia stopu lub otwarte obszary tkanki są zamykane szybciej. Zmniejsza to dyskomfort, zwiększa i łagodzi gojenie się ran zapalnych.
 • Barwniki roślinne w oleju z dziurawca zwyczajnego mają działanie przeciwutleniające zarówno we krwi, jak i komórkach. Redukują komplementarne rodniki, które występują podczas metabolizmu, a tym samym regulują scenę w komórkach. Ma to korzystne wyniki w zakresie krążenia krwi i metabolizmu. Pomaga również wyeliminować dyskomfort, a także Dziurawiec zwyczajny olej – cena – opinie – gdzie kupić – zastosowanie zminimalizować stany zapalne.
 • Gorzkie materiały zawarte w olejku z dziurawca zwyczajnego zwiększają produkcję kwasów żółciowych i żołądkowych. W rezultacie mają apetyczny i żołądkowo-jelitowy wynik. Podobnie cholina zawarta w oleju z dziurawca zwyczajnego podtrzymuje ten wpływ, emulgując tłuszcze spożywcze, a także znacznie ułatwiając ich wykorzystanie. Jest również związany z różnymi innymi ważnymi procesami. Jest niezbędny do budowy warstw błony komórkowej, a zatem ma zasadnicze znaczenie dla procesów odzyskiwania obrażeń. Zapewnia również wstępne etapy produkcji acetylocholiny, która odpowiada za przenoszenie bodźców w układzie nerwowym i na masę mięśniową. Dodatkową ważną pracą choliny w oleju z dziurawca jest wyeliminowanie. wątroba, a także poprawia jej funkcję detoksykacji.
 • Hyperforina i hiperycyna to energetyczne składniki olejku z dziurawca zwyczajnego, które mają jedną z najistotniejszych cech. Możesz interweniować w równowadze czynników hormonalnych, zapobiegając przekazywaniu sygnałów z czynników hormonalnych lękowych, a także innych nadajników na różne sposoby. Z tego powodu mają bezpośredni wpływ na nastrój, a nawet mogą korzystnie wpływać na zaburzenia psychiczne. Oba aktywne składniki olejku z dziurawca zwyczajnego mają agonistyczne działanie w tych procedurach. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, Hyperforin wydaje się być wiodącym towarzyszem aktywności. Działanie modulujące hormony dodatkowo pomaga wzmocnić układ odpornościowy organizmu poprzez wzmocnienie nerwów przywspółczulnych. Ponadto dwa związki olejku z dziurawca reklamują przepływ, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, a także przeciwbakteryjne. Hiperycyna może wywoływać reakcje fototoksyczne na skórze w dużych dawkach. Po wystawieniu na działanie promieni słonecznych jest trujący i powoduje ogromne stany zapalne.
 • Ważne oleje zawarte w olejku z dziurawca zwyczajnego podtrzymują działanie Hypericin i Hyperforin. Łagodzą stan umysłu, a także wegetatywny układ nerwowy. Ponadto ważne substancje zawarte w olejku z dziurawca zwyczajnego pomagają regulować równowagę hormonalną oraz układ odpornościowy organizmu.

OBSZARY ZASTOSOWANIA OLEJU WIOSENNEGO JOHN

Spektrum stosowania olejku z dziurawca zwyczajnego jest znaczne. Składa się z dolegliwości i stanów wewnętrznych narządów ciała, podświadomości oraz skóry. Olejek z dziurawca zwyczajnego może być dodatkowo stosowany obiecująco w przypadku chorób ogólnoustrojowych układu odpornościowego lub reumatycznego. Dodatkowym obszarem zastosowania są choroby spowodowane modyfikacjami hormonów.

OLEJ JANA NA CHOROBY PSYCHICZNE I OZNACZANIE TAKŻE

Dziurawiec zwyczajny jest od dawna rozumiany i uznawany za skuteczny lek na depresję kliniczną i stany depresyjne. Badania naukowe dodatkowo potwierdzają swoją skuteczność w porównaniu do leków wytwarzanych farmaceutycznie. Produkty lecznicze z dziurawca zwyczajnego składają się ze składników aktywnych Hyperforin i Hypericin w dużych dawkach, w związku z czym często opierają się na recepcie. Zawartość tych energetyzujących składników jest znacznie niższa w oleju z dziurawca zwyczajnego. W rezultacie jego działanie nie musi być utożsamiane z efektem niektórych leków. Niemniej jednak olej z dziurawca zwyczajnego może być bardzo przydatny w depresyjnym stanie umysłu, obaw, wewnętrznej niepokoju i niepokoju. Podnosi stan umysłu, relaksuje, a także koi i sprawia, że ​​jesteś wyjątkowo zrelaksowany. Są to wielkie wymagania, aby móc lepiej radzić sobie z codziennym stresem i lękiem. Z drugiej strony, wpływ olejku z dziurawca zwyczajnego może dodatkowo pomóc w myśleniu o przyczynowych aspektach napięcia psychicznego, a także w podejmowaniu kroków w celu modyfikacji.

OLEJ DO WŁOSÓW ST JOHN DO WARUNKÓW ODPOCZYNKU

Problemy z odpoczynkiem mogą mieć różne przyczyny. Długotrwały niepokój, silne napięcie psychiczne, a także niedostateczne osiedlenie się zwykle odgrywają kluczową funkcję. Podobnie jak w przypadku zaburzeń psychicznych, olejek z dziurawca zwyczajnego może dodatkowo być niezwykle praktyczny w przypadku zaburzeń snu. Zrobione krótko przed pójściem spać, reklamuje wprowadzenie hormonu snu – melatoniny. Ułatwia to spanie, rozszerza fazy głębokiego odpoczynku i reklamuje odpoczynek za pośrednictwem.

OLEJ Z WŁOSÓW ST JOHN NA SKARGI I CHOROBY UKŁADU JELITOWEGO

W przypadku Dziurawiec zwyczajny olej – cena – opinie – gdzie kupić – zastosowanie dolegliwości żołądkowo-jelitowych olej z dziurawca zwyczajnego można stosować zarówno na powierzchni, jak i wewnętrznie. Połknięte krople mogą wywołać cały zakres wyników w przewodzie pokarmowym. Zgaga, stan zapalny lub obrzęk brzucha, a także błony śluzowej jelit są zwalczane, a także dotknięte powierzchni ścian narządów są ukojone. Oznacza to, że owsiankę i kał w ogromnym przewodzie pokarmowym można wygodnie przenieść jeszcze raz. Zmniejsza to ryzyko nieregularnych wypróżnień, a także biegunki i pomaga w utrzymaniu zdrowych roślin trawiennych. Wynik ten podtrzymują przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne wyniki olejku z dziurawca zwyczajnego. Dodatkowo zapobiega rozprzestrzenianiu się patogennych zarazków, które dostają się do tkanki z jelita przed rozprzestrzenianiem się w mikroorganizmie. Dyskomfort żołądka jest również minimalizowany przez przyjmowane krople. Lekki masaż wokół przycisku brzucha z niewielką ilością olejku z dziurawca zwyczajnego wspomaga działanie przeciwbólowe z zewnątrz.

ZASTOSOWANIE OBECNEGO OLEJU NA SKÓRĘ

Zastosowanie olejku z dziurawca zwyczajnego na skórze jest niezwykle różnorodny. Obejmują one zarówno podstawowe, jak i wielkoskalowe zastosowania, aż do wyjątkowo pewnych terapii urazów i chorób skóry.

OLEJ JANA DO TERAPII MASAŻU

Jeśli chcesz zrobić coś naprawdę dobrego dla swojej skóry, komórek łącznych, a także tkanek mięśniowych, powinieneś samodzielnie wykonać masaż z olejkiem z dziurawca zwyczajnego. Promuje krążenie krwi, działa przeciwskurczowo, a także bardzo relaksująco, a także poprawia cerę. Budynki te predestynują olej z dziurawca zwyczajnego nie tylko do przyjemnych masaży, ale dodatkowo do ukierunkowanych zastosowań po aktywności sportowej lub różnych innych wysiłkach fizycznych. Masaże są dużym zastosowaniem olejku z dziurawca zwyczajnego. Należy zatem pomyśleć o zdolności fototoksycznej. Po użyciu nigdy nie należy narażać utwardzonych części ciała na działanie promieni słonecznych. Zaleca się również, aby nie wykonywać masaży olejkiem z dziurawca zwyczajnego każdego dnia.

Możesz również użyć olejku w postaci niewielkiego samo-masażu na twarzy, a także na szyi i dekolcie. Twoja skóra z pewnością będzie Ci wdzięczna za zabieg z olejkiem z dziurawca zwyczajnego o gładkim, elastycznym wyglądzie.

OLEJ JANA NA OBRAŻENIA SKÓRY I RÓWNIEŻ PODRAŻNIENIA

Olejek z dziurawca zwyczajnego od dawna sprawdza się jako rozwiązanie na uszkodzenia skóry. Rozwija swoje spektrum działania bez względu na to, jak duży jest dotknięty obszar. Urazy punktowe lub sąsiedzkie, takie jak ścieg lub przecięcie, korzystają z pozytywnych uderzeń, oprócz znacznych uszkodzeń spowodowanych otarciami, a także poparzeniami. Olej z dziurawca zwyczajnego reklamuje i przyspiesza całą procedurę odzyskiwania. Rany są szybciej zamykane przez garbniki, ból jest minimalizowany, a wymagany proces zapalny jest oszczędny. Jednocześnie reklamowane jest krążenie krwi, a także proces metaboliczny, aby szybciej przenosić materiały budowlane do uszkodzonych komórek, a także aby pozbyć się rozkładających się produktów. To dodatkowe przyspieszenie procesu gojenia. Olejek z dziurawca zwyczajnego można dodatkowo stosować do leczenia znaków po wyzdrowieniu. Odbija tkankę bliznowatą, a także ponownie wygładza. Ma to pozytywny wpływ na funkcję, a także na wygląd. Leczenie olejem z dziurawca zwyczajnego sprawia, że ​​komórki są znacznie bardziej wszechstronne, a także znak staje się mniejszy.

OLEJ JOHN DO MODYFIKACJI SKÓRY I WARUNKÓW SKÓRY

Działanie olejku z dziurawca zwyczajnego pobudzające krążenie krwi jest szczególnie zauważalne u osób cierpiących na suchość skóry. Długotrwałe stosowanie może również pomóc pozbyć się niedoskonałości, które odgrywają rolę we wzroście trądziku, a także wyprysków.

Łuszczyca, a także neurodermit są wyjątkowymi chorobami skóry, w których olejek z dziurawca zwyczajnego może mieć korzystny i kojący wpływ. Chociaż obie choroby mają różne przyczyny, są one pod pewnymi względami porównywalne. Są one związane z procesami zapalnymi i powodują niezręczne i frustrujące swędzenie. Przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie olejku z dziurawca zwyczajnego może w decydujący sposób przyczynić się do złagodzenia tych objawów i poprawy wyglądu skóry. Biorąc pod uwagę, że obie choroby wynikają z zaburzeń układu odpornościowego, rutynowe spożywanie oleju z dziurawca zwyczajnego może wspierać efekt zewnętrzny.

OLEJ Z WŁOSIA ST. JANA W FAZACH PRZEJŚCIA HORMONALNEGO

Jak obecnie zdefiniowano, olej z dziurawca zwyczajnego może zaburzać równowagę czynników hormonalnych. Kobiety mogą w pełni wykorzystać to ustawienie, jeśli mają do czynienia z opuncja oil efektami regulacji hormonalnej. Może to być na przykład lęk lub fazy depresyjne podczas ciąży lub po urodzeniu, ale także w okresie menopauzy. Olej z dziurawca zwyczajnego z możliwością działania przeciwdepresyjnego może pomóc kobietom dobrze przetrwać te etapy. Niemniej kobiety w ciąży powinny porozmawiać z lekarzem przed ich przyjęciem. Zbyt duża dawka olejku z dziurawca zwyczajnego może negatywnie wpływać na wzrost zarodka.

ZUŻYCIE I DAWKOWANIE OLEJU KAROBOWEGO

Zewnętrzne zastosowanie olejku z dziurawca zwyczajnego zależy od wymiaru powierzchni skóry, z którą należy się zmierzyć. Dawk Dziurawiec zwyczajny olej – cena – opinie – gdzie kupić – zastosowanie przy przyjmowaniu kropli nie jest ściśle określona. To zależy od indywidualnej wydajności. Zasadniczo możliwa jest dawka 300–2000 mg oleju z dziurawca zwyczajnego bez negatywnych skutków. Zasadniczo potwierdzono, że przyjmowanie 850 mg na dobę. Oznacza to trzy łyżki stołowe oleju z dziurawca zwyczajnego rozłożone w ciągu dnia. W programie dodatkowym dawkę można przyzwyczaić do określonych wymagań.

Działanie oleju z dziurawca zwyczajnego nie pojawia się natychmiast po spożyciu. Skuteczne są procedury określone przez aktywne składniki zwykle od dwóch do trzech tygodni.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ I INFORMACJE OGÓLNE DOTYCZĄCE TEMATÓW MEDYCZNYCH

Treści przedstawione tutaj dotyczą wyłącznie neutralnych szczegółów i podstawowego szkolenia. Nie stanowią skierowania ani wniosku o zdefiniowane lub określone metody diagnostyczne, olej arganowy zabiegi lub przedmioty medyczne. Przesłanie nie twierdzi, że jest całkowite, nie można też zapewnić aktualności, poprawności oraz równowagi oferowanych informacji. Tekst nie jest w żaden inny sposób alternatywą dla profesjonalnej porady lekarza lub farmaceuty i nie może być wykorzystywany jako podstawa do niezależnej diagnozy, a także do rozpoczęcia, dostosowania lub zakończenia leczenia stanów. Zawsze kontaktuj się z lekarzem, któremu ufasz, w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów związanych ze zdrowiem i zdrowiem! My, a także nasi autorzy, nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek niedogodności lub szkody, które mogą wyniknąć z korzystania z informacji przedstawionych poniżej