wasze historie start 10

Wasze historie

Historia Edyty

wasze historie

Edyta postanowiła podzielić się swoją historią ze Sztuką Odżywiania. Chcesz opowiedzieć nam swoją historię? Wypełnij formularz lub napisz maila na
Adres poczty esuplementtronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Trafiłam ostatnio na Waszą stronę internetową i uważam, że jest świetna i cieszę się że są ludzie, którzy Tworzą coś takiego i za to Wam serdecznie dziękuję:) (to jeszcze mail sprzed kilku miesięcy – przyp. red.)

Co jest Twoim zdaniem najważniejsze w Sztuce Odżywiania?

Mnie osobiście zaintrygował Wasz artykuł “By jedzenie przynosiło zdrowie“. Zaczęło się od jego przeczytania, ponieważ zwięźle i na temat opisywał  co jest ważne w zdrowym odżywianiu. Oczywiście na początku nie czytałam wszystkiego dokładnie, ale z czasem chciałam zagłębić się w szczegóły 🙂
Na stronę w zasadzie trafiłam przez przypadek, szukałam jakiś porad na temat zdrowego żywienia i kuchni Pięciu Przemian. Kiedy zaczęłam zgłębiać Wasz artykuł: Jak się odnaleźć w gąszczu zasad zdrowego odżywiania? Po prostu poczułam że dam radę. Nie była to oczywiście dla mnie pierwsza taka próba, jednak wszystkie wcześniejsze zwykle kończyły się klęską. U Was sprawa była nieco inna:) Po pierwsze podstawowe zasady kuchni 5P nie były mi całkiem obce, a więc wszystko co piszecie nie wydawało mi się ściemą. Największą chęć do zmiany swojego życia poczułam po urodzeniu mojego synka. Stwierdziłam, że nie chce mieć dziecka z ADHD bądź jakąś inną chorobą cywilizacyjną, wobec czego trzeba zacząć działać – najlepiej zacząć….od jedzenia 🙂
I tu pojawiła się kolejna super niespodzianka – artykuł odnośnie odżywiania dzieci w okresie jesienno – zimowym – PO PROSTU REWELKA. Zobacz też jadłospis dla dzieci
Pomyślałam: super, że jest ktoś taki, kto tworzy coś takiego, nie oczekując w zasadzie nic w zamian 🙂 Dlatego też się z Tobą, Kasiu, skontaktowałam – żeby Ci powiedzieć, że to co robisz jest świetne i żebyś robiła to dalej!!!

Więcej…

 

List do czytelników Sztuki Odżywiania od Anki M.

Zamieszczam autentyczny list od Anki, kobiety, która wprowadziła w swoim życiu mnóstwo pozytywnych zmian. Na moją prośbę dzieli się teraz swoją historią z czytelnikami Sztuki Odżywiania. Dla zachowania prywatności, nie opisujemy historii chorobowej.

Porady dla czytelników Sztuki Odżywiania

Po pierwsze, żeby zacząć trzeba z czymś skończyć…a żeby z czymś skończyć trzeba sięgnąć dna…

Moim dnem było beznadziejne samopoczucie, nawarstwiające  się dolegliwości bólowe i nadwaga…

Na dobry początek należy zrobić analizę samej siebie…dokąd zmierzam i jaki ciągnę bagaż?

Jak się czuję , a jak się powinnam czuć?

Jak się widzę w lustrze, a jak się powinnam widzieć? Czy akceptuję siebie ?

Żeby się przebudzić potrzebny jest impuls , a następnie należy zacząć działać. Pomocny w działaniu  w moim przypadku okazał się sport;)

Codzienna aktywność fizyczna obudziła we mnie chęć na zmianę dotychczasowego trybu życia. Ruch wyzwolił we mnie potrzebę mądrego i racjonalnego odżywiania.

I tak oto po stopniowym odrzucaniu “śmieciowego żarła” dotarłam do źródła , którym okazała się Sztuka odżywiania:)

Więcej…

 


Kup ebooka

Kasza jaglana – 99 przepisów

Tylko 46 zł w duecie!

Ebook o śniadaniach

Sprawdź bestsellery Złotych Myśli


 

Zostaliśmy nagrodzeni
w plebiscycie
KNOW HEALTH 2011